فارسی | ENGLISH

 

به سايت رسمي باشگاه صنعت نفت تهران خوش آمديد            

پنجشنبه 26 مرداد 1396


ليگ برتر فوتبال (جام خليج فارس)
  تیم بازیها امتیاز
۱ پرسپوليس 3 9
2 پارس جنوبی 3 7
3 سايپا 3 7
4 صنعت نفت آبادان 3 6
5 ذوب آهن 3 5

6

پدیده 3 4

7

سیاه‌جامگان 3 4

8

استقلال خوزستان 3 4

9

استقلال 3 4

10

فولاد خوزستان 3 4

11

نفت تهران 3 4

12

گسترش فولاد 3 3

13

پیکان 3 2

14

سپاهان 3 2

15

سپیدرود 3 0

16

تراكتورسازی 3 0هفته چهارم لیگ هفدهم
پنج‌شنبه 26 مرداد 96
تراکتورسازی - نفت تهران 19:45
ورزشگاه: یادگار امام (ره) تبریز
هفته سوم لیگ هفدهم
پنج‌شنبه 19 مرداد 96
نفت تهران 0 - 3 پرسپولیس

هفته دوم لیگ هفدهم
پنج‌شنبه 12 مرداد 96
فولاد 1 - 1 نفت تهران

هفته اول لیگ هفدهم
پنج‌شنبه 5 مرداد 96
نفت تهران 2 - 1 سپیدرود

 ادامه... آرشيو گزارش تصويريصعود تیم ملی، کارخانه بازیکن سازی نفت


نفت تهران چه کرد؛حاضری خوری های لیگ چه کردند؟!

کارخانه بازیکن‌سازی نفت به رغم جدایی بازیکنان جوان این تیم خاموش نخواهد شد.

در دیداری که منجر به برتری تیم ملی مقابل ازبکستان و صعود تیم ملی به جام جهانی شد 4 بازیکن سال‌های اخیر نفت به میدان رفتند. بیرانوند که در پایه‌های نفت رشد کرده و با اعتماد سرمربی نفت جانشین سوشا مکانی شده و اولین تجربیاتش در لیگ برتر را با نفت در زمان گل‌محمدی تجربه کرد یکی از ارکان اصلی صعود تیم ملی به جام جهانی بوده. بیرانوند با گل نخوردن در بازی‌های مقدماتی و کی‌روش با ایجاد ساختار دفاعی قوی دست به کار بزرگی زدند تا ایران تنها تیم بدون گل خورده در مقدماتی جام جهانی لقب گیرد و قبل از اتمام مسابقات صعود خود را حتمی کند.

سیدجلال حسینی دیگر مدافع تیم ملی که در اغلب مسابقات مقدماتی جام جهانی فیکس بود و در زمره پنج بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران از نظر تعداد بازی ملی قرار گرفته نیز علاوه بر توانمندی خود به عنوان مدافع میانی با رهبری و مدیریت خود در زمین نقش‌آفرین بود و تاثیربسزایی در گل نخوردن تیم ملی داشته.سیدجلال حسینی در بازگشت از قطر با عضویت در نفت و درخشش در این تیم دوباره اوج گرفت و حالا به یکی از مدافعان برتر تاریخ فوتبال ایران مبدل شده است.

دیگر مدافع فیکس تیم ملی در دیدار با ازبکستان و بسیاری از دیدارهای سال‌های اخیر تیم کی‌روش مرتضی پورعلی‌گنجی بود. بازیکنی که بارها گفته رشد و پیشرفت خود را مدیون نفت و مربیانش می‌داند. پورعلی‌گنجی هم در نفت اولین تجربیات بازی در لیگ برتر را کسب کرد و چنان استعدادی داشت که حالا کی‌روش روی او حساب ویژه کرده تا جایی که پورعلی‌گنجی همواره فیکس است و از بین حسینی و منتظری یکی زوج او در بازی‌های تیم ملی می شود. مرتضی از نفت به تیم تیانجین چین و سپس تیم متمول السد قطر رفت و نقش ویژه‌ای در گل نخوردن‌های تیم ملی و صعود به جام جهانی داشته است.

وحید امیری هم که در نفت تهران اوج گرفت و ملی پوش شد همچون سیدجلال، بیرانوند و پورعلی‌گنجی تا دو فصل پیش بازیکن نفت تهران بود. او به عنوان هافبک مهاجمی که قابلیت بازی در هافبک چپ و راست، خط حمله و حتی هافبک نفوذی را دارد به عنوان بازیکنی انرژیک، خلاق، تکنیکی و گلزن در تیم ملی جایگاهی ویژه‌ای دارد. امیری در بسیاری از بازی‌ها فیکس بوده و در شرایطی که تیم ملی در فاز هجومی لژیونر و عناصر تعیین کننده بسیار دارد این بازیکن تحصیلکرده، بااخلاق و توانمند که فوتبالش را مدیون نفت تهران می‌داند توانسته به عنوان بازیکن فیکس یا گزینه‌ای حتمی برای تعویض خود را به کی‌روش تحمیل کند.

نفراتی مثل کمال کامیابی‌نیا که از تیم لیگ یکی شهرداری تبریز به نفت آمد و در نفت بعنوان یک هافبک دفاعی تخریبی و پرنفس در فوتبال ایران مطرح کرد هم بارها در یکسال اخیر به اردوی تیم ملی دعوت شده است. تا چندی پیش خانبان آنالیزور سابق نفت تهران هم در تیم ملی با کی‌روش همکاری داشت تا تعداد نفراتی که نفت در تیم ملی دارد بیشتر شده باشد.

این نفرات که حالا در تیم ملی می‌درخشند یا همچون پورعلی‌گنجی ِلژیونر هستند و یا همچون سیدجلال، بیرانوند، امیری و کمال در پرسپولیس عنصری تعیین کننده و تاثیرگذار هستند. نفراتی مثل علی قربانی هم در نفت پیشرفت کرده حالا بازیکن استقلال است. یا میلاد زکی‌پور دفاع چپ نفت تهران که هنوز هم بازیکن رده سنی امید و زیر بیست و سه سال محسوب می‌شود استعدادش در نفت شکوفا شد و حالا در سمت چپ خط دفاعی تیم بزرگ استقلال فیکس بازی می‌کنند.

نفت تهران در دو فصل اخیر ستاره‌های بسیاری را از دست داده است. ستاره‌هایی که اغلب راهی تیم‌های سرخابی شدند و یا لژیونر شده یا در دیگر تیم‌های متمول لیگ برتری عضویت دارند. نفت حتی در کادر فنی هم با فرصت دادن به برخی مربیان در مطرح شدن مجدد آنها نقش داشت و البته از سازندگی و جوان‌گرایی آنها هم نفت بهره برد و هم فوتبال ایران.

حالا هم جوان‌های نفت راهی تیم‌های دیگر شده‌اند. کاری با این نکته نداریم که این فسخ قراردادهای جوانانی مثل اسدی، علیاری، دانشگر، رضاوند، بوعذار، غلامی و ... قانونی بوده یا خیر، باشگاه نفت برای دفاع از حق و حقوق خود پیگیری‌های لازم را در این باره خواهد کرد اما تردید نکنید این کارخانه بازیکن‌سازی با همت مربیان تیم‌های پایه و میدان دادن مربیان بزرگسال نفت ادامه خواهد داشت و همان‌طور که در سال‌های اخیر بیرانوندها، کامیابی‌نیاها، علیاری، اسدی، دانشگر و رضاوندها در نفت رشد و پیشرفت کرده و به ستاره‌های امروز و فردا تبدیل شدند باز هم نفت جوانانی را رو خواهد کرد. در پایه‌های نفت استعداد امثال عزت‌کرامت و حتی علی کریمی‌ها شکوفا شدند و حالا بد نیست برخی تیم‌ها که به حاضری‌خوری از نفت و امثال نفت عادت کرده‌اند کمی به خود بیایند و بگویند با برخورداری از بودجه‌های کلان دولتی و ملی در معرفی بازیکن چه کرده‌اند؟!

یادداشت از حسین قدوسی مدیر روابط عمومی نفت تهران


تاريخ  ارسال:پنجشنبه 25 خرداد 1396 - 18:12

کد:54520-1396
 نظر شما در رابطه با اين خبر
نام شما:
پست الکترونيک:
وب سايت:
 
  


 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به باشگاه صنعت نفت تهران می باشد.